Třída 7. A

Vítejte na stránce třídy 7. A pro školní rok 2019/2020

Třídní učitelka: Mgr. Linda Braunová

Novinky, informace

Vánoce v 6.A

Poslední školní den roku 2018 se učebna 6.A proměnila v čajovnu. Sešlo se nám hned několik druhů čaje a výborného cukroví. Aby byla vánoční atmosféra ještě větší, předčítali jsme si pohádky, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Pak už následovalo to, na co se všichni nejvíc těšili – rozdávání dárečků. Zpočátku panoval mírný ostych, ale pak […]

Posted in Archiv 2018/2019, Třída 7. A | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoce v 6.A

Městská knihovna

Ve čtvrtek 22. listopadu vyrazila třída 6.A na besedu do Městské knihovny, konkrétně do pobočky ve Školské. V knihovně pro nás byla připravena beseda o pohádkách s doprovodným programem a také knižní novinky. Nejdříve paní knihovnice dětem vysvětlila, jaké jsou druhy pohádek a společně dali dohromady znaky pohádky (jaké tam jsou postavy, předměty atd.). Na […]

Posted in Archiv 2018/2019, Třída 7. A | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Městská knihovna

Chvilka poezie v 6.A

V hodinách literatury jsme se věnovali poezii. Začali jsme nejdřív rozdílem mezi poezií a prózou. Pak si měli žáci přečíst sbírku básní dle svého výběru. Mezi četbou se nejčastěji objevily sbírky od Jiřího Žáčka, ale také Kytice od Karla Jaromíra Erbena nebo Havran od E. A. Poea. Ukázky ze své oblíbené básně napsali žáci na […]

Posted in Archiv 2018/2019, Třída 7. A | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Chvilka poezie v 6.A

6.A: Film Alfa

V pátek 12.10. se všechny 6. ročníky vydaly do kina na film Alfa. Příběh pravěkého chlapce, který se na strastiplné cestě zpátky domů spřátelí s vlkem, se žákům  líbil. Některé citlivější povahy si i poplakaly. Zároveň se žáci mohli podívat na značně umělecké ztvárnění pravěku. V příběhu bylo ale spoustu témat, která jsou nadčasová – […]

Posted in Archiv 2018/2019, Třída 7. A | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 6.A: Film Alfa

6.A : Kapela ve škole

Do projektu Kapela ve škole se zapojila i třída 6.A. Stejně jako ostatní nacvičovali během jednoho měsíce vybranou píseň, kterou pak předvedli na společném koncertě. Třída si pro svou kapelu zvolila název Otroci (ale pevně věřím, že šlo jen o nadsázku a jako otroci se ve škole necítí) a píseň Léto lásky. Každý měl svou […]

Posted in Archiv 2018/2019, Třída 7. A | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 6.A : Kapela ve škole

6.A Dokumenty pro rodiče

Vážení rodiče, prosím, abyste co nejdříve  vyplnili osobní údaje vašich dětí v  žákovské knížce a kartě žáka a vyplnili a podepsali také souhlasy se zpracováním osobních údajů. V případě potíží s přístupem do školy online kontaktujte paní učitelku Vaňkovou (vankova@lupacovka.cz). Rozdělení do skupin na AJ se žáci dozví zítra, rozdělení na skupiny do cizích jazyků […]

Posted in Archiv 2018/2019, Třída 7. A | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 6.A Dokumenty pro rodiče

6.A – úterý 4.9.

Zítra strávíme celý den společně ve třídě. S sebou si prosím vezměte psací potřeby, sešit nebo notýsek na zápisy a desky na dokumenty pro rodiče. Do konce týdne prosím přineste nebo pošlete jednu fotografii z prázdnin a desky na své výstupy z výuky (jednoduché papírové, např. se do nich dávají časopisy). Těším se na vás. […]

Posted in Archiv 2018/2019, Třída 7. A | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 6.A – úterý 4.9.

6.A – Základní informace o zahájení školního roku 2018/2019

Dva měsíce prázdnin utekly jako voda a čeká nás nový školní rok. Zde jsou základní informace k prvním zářijovým dnům: Pondělí 3.9. Sejdeme se v 8.00 v naší kmenové učebně číslo 44 v 1. patře. Společně strávíme jednu vyučovací hodinu. Obědy se budou vydávat od 9 do 11 hodin. Úterý 4.9. Výuka bude zkrácená, začínat […]

Posted in Archiv 2018/2019, Třída 7. A | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 6.A – Základní informace o zahájení školního roku 2018/2019